Mooiste gebouw in onze wijk? U bepaalt!

RietveldTolsteeg

New York heeft het Vrijheidsbeeld, Parijs de Eiffeltoren, Berlijn de Brandenburger Tor en Utrecht de Dom. Het mag duidelijk zijn: elke stad bezit een blikvanger. Ook onze wijk heeft, in de vorm van de watertoren, een markant herkenningspunt. Maar wat vindt ú het mooiste gebouw van Bokkenbuurt, Tolsteeg en Hoograven?

Dit artikel verscheen in wijkkrant Aanzet, oktober 2010PDF

Want er is veel te zien in Utrecht-Zuid. Wat te denken van het spiksplinternieuwe Hart van Hoograven of juist de wat oudere Pastoe-fabriek? Wie de moeite neemt om Bokkenbuurt, Tolsteeg en Hoograven te doorkruisen, komt vanzelf allerlei interessante, fraaie gebouwen tegen. Aan bijvoorbeeld het Camminghaplantsoen bevindt zich de Essalaam Moskee, terwijl langs de Vaartsche Rijn de lookalike van de oude woning van Pippi Langkous – Villa Kakelbont – te bewonderen valt. Ook de gerenoveerde Rietveldwoningen aan het Robijnhof zijn een wandeling waard.

 

De moeite waard

Veel te zien dus, veel te oordelen ook. Is de Pastoe-fabriek het mooiste gebouw? Bevalt de moskee u meer of bent u juist gecharmeerd van het Hart van Hoograven? Heeft u misschien een ander bouwwerk op het oog? Wij zijn benieuwd naar uw mening.

Laat ons weten welk gebouw in onze wijk u het meest aanspreekt. Geef uw keuze, graag met motivatie. Stuur een mailtje naar redactieaanzet@yahoo.com of een briefje naar Julianaweg 365, o.v.v. Het mooiste gebouw. Via @Wijkkrantaanzet of het contactformulier kan ook. Onder de inzenders worden drie cadeaubonnen verloot.

In de volgende Aanzet publiceren we de uitslag.

 

Hieronder een aantal foto’s van markante gebouwen. Wellicht heeft u nog een ander gebouw op het oog? Geef het ons door en stuur een foto mee, dan plaatsen we deze in de galerij.

{vsig}tedkiekt/2010_09_Gebouwen|height=321{/vsig}
{vsig_c}0|IMG_7296kl.jpg|Hart van Hoograven|Het nieuwe winkelcentrum in Hoograven{/vsig_c}
{vsig_c}0|IMG_7275kl.jpg|Woonhuis|In Hoograven staat dit huis bekend als “Villa Kakelbont”{/vsig_c}
{vsig_c}0|IMG_7355kl.jpg|Pastoe Fabriek|{/vsig_c}
{vsig_c}0|IMG_7283kl.jpg|Moskee|{/vsig_c}
{vsig_c}0|watertoren.jpg|Watertoren|{/vsig_c}
{vsig_c}0|brasemstraat.jpg|Woning aan de Brasemstraat|{/vsig_c}

Deze site gebruikt cookies. Door verder te gaan gaat u akkoord met dit gebruik. meer informatie

Wij gebruiken cookies om ons websitebezoek te meten, en om bepaalde inhoud van derden (Youtube-filmpjes, Facebook- en Twitter-widgets) te tonen.

Sluiten